Bodrum Nazlı Otel

Haber Blogu

Gölköy mü, Türkbükü mü, Göltürkbükü mü?

Antik dönemde Karya adlı uygarlığın liman kenti olarak kullanılan Türkbükü, Bodrum’un merkezine 20 km uzaklıktadır. Eskiden yolu olmadığından sadece deniz yoluyla ulaşılabilen Türkbükü, doğal güzelliği ile herkesi büyülemektedir. Önünde Badem Adası bulunur ve yatların demirlemesi için oldukça uygundur. Bu özellikleri nedeniyle ünlülerin uğrak yeri olmuştur. Butik oteller, denize sıfır oteller, restoranlar ile bir cazibe merkezine dönüşmüştür.

Gölköy ise Eski Karianda Antik Kenti’nin kalıntıları üzerine kurulmuştur. Oldukça sakin bir yer olan Gölköy’de köy evleri arasında bir de gümbet bulunur. Yemyeşil vadi üzerine konumlanmıştır. Gölköy’ün uzun kumsalı bir çok plaj otele ve butik otele ev sahipliği yapar. Gölköy’ün doğusu ve batısı yarımadanın tek ormanlık bölgesidir. Gölköy bir çok endemik bitki türünü de barındırır.

Göltürkbükü bu iki beldenin bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Birbirine çok yakın olan Gölköy ve Türkbükü 2002 yılında bu isim altında birleştirilmiştir. Artık bu iki belde tek isimle ifade edilmektedir.

Bakir yapısını korumuş ve beton yığınlarıyla boğulmamış bu beldede,  yeşil ile mavinin muhteşem uyumu eşliğinde huzurlu bir tatil için gereken her şeyi bulacaksınız.