Bodrum Nazlı Otel

Haber Blogu

Cennet Koyu’nda Yeşil ile Mavinin Dansı

Ölmeden gidilebilecek tek cennet belki de Cennet Koyu. Fonda kuş cıvıltılarını, önünüzde uzanan turkuaz renkli denizi ve maviyi sarmalayan çam ağaçlarını düşününce adına hak veriyorsunuz. Tekneleri havada asılı duruyor sanıyorsunuz bu koyda, gerçekten cennetteyim diye düşünüyorsunuz. Suyun berraklığının
gölgelerin dibe kadar ulaşmasına izin verdiği için yaşadığınız bu optik illüzyon bile büyülü geliyor insana. Burayı gördüğünüz, havasını teneffüs ettiğiniz için kendinizi şanslı sayıyorsunuz ve istisnasız ‘iyi ki gelmişim!’ diyorsunuz.

Nazlı Otel’e 5 dakikada mesafede bulunan Cennet Koyu’na hem deniz yolu ile hem de kara yolu ile ulaşılabiliyor. Mevki olarak Göltürkbükü ve Torba arasında konumlanıyor. Koy kötü havaya kendini kapatmış. Fırtınadan, rüzgardan etkilenmiyor. Bu yüzden doğal bir marina gibi. Tekneler de bunu biliyor ve koydan pek ayrılmıyor. Halka açık bir plajı da var koyun. İsterseniz piknik yapıyor, isterseniz denizin tadını çıkarıyorsunuz. Tekneyle gelen dondurmacıdan da yararlanabilirsiniz. Tepelere doğru çıkarsanız manzaranın muhteşemliği daha da belirginleşiyor. Çam ormanları içinde doğa yürüyüşleri yapabilir, kendinize seyir zevki yüksek parkurlar bulabilirsiniz.

Bakirliğini korumayı başarmış bu koy belki de türünün son örneği. Bu yüzden Cennet Koyu’na gelin ve tabiatın güzelliğine bir kez daha hayran olun.