Bodrum Nazlı Otel

Blog

 • Sadece Otel Değil, Aynı Zamanda Çok İyi Bir Restoran

  Bodrum Göltürkbükü’nün muhteşem manzarasına hakim, özel iskelesi, plajı ve terasıyla sadece konaklamak için değil acıktığınızda yada plajda güneşlenmek istediğinizde Nazlı Otel konuksever hizmetiyle sizleri en iyi şekilde ağırlayacaktır.
  Akşam yemekleri ve sevdiklerinizle keyifli sohbetler yapabileceğiniz iskelemiz yaz boyunca hizmetinizde olacaktır geleneksel Bodrum mimarisi ile ayrıcalıklı bir yere sahip olan Nazlı Otel sadece konaklamak için değil restoran ve plaj hizmetleriyle de sizleri bekliyor olacak.

 • Bodrum Bodrum…

  Deniz, Kum, Güneş, Aşk, Bir Tatlı Huzur…  Nazlı Otel Bodrum Göltürkbükü’nden  Yeni Sezona Merhaba Diyor

   

  Bodrum’un mavi bayraklı koyu ile Göltürkbükü’nde hizmet veren Nazlı Otel,

  aşkın şarap tadında yaşandığı, birbirinden lezzetli sunumları, temizliği ile ferahlık veren,

  Ege’nin bütün sıcaklığını hatırlatan samimi ortamıyla bu yaz da en sevdiğiniz tatil rotanız olacak.

   

  Bodrum Göltürkbükü’nün muhteşem manzarasına hakim, özel iskelesi ve doğayla dost mimarisi ile ayrıcalıklı bir yere sahip olan Nazlı Otel, iskele restoranı ve huzur veren atmosferi ile misafirlerine unutulmaz bir tatil sunacak.

   

  Bodrum Nazlı Otel menüsünde sizler için özel olarak seçilmiş lezzetleri bir araya getirdi. Dilerseniz gündüz deniz kenarında gününüze keyif katabilir, dilerseniz de akşam Nazlı Otel’in iskelesinde yıldızların altında, denizden gelen o hafif esinti eşliğinde şaraplarınızı yudumlarken tatilinizin tadını damağınızda iz bırakacak yemeklerle çıkarabilirsiniz.

   

  Güne enerjik ve mutlu bir şekilde başlamanız için zengin ve yöresel kahvaltı keyfi Nazlı Otel’de masmavi deniz manzarasına karşı geçirdiğiniz en keyifli anlarınız olacak.

   

  Nazlı Otel yöresel tatları da unutmadı. Gündüzleri gözleme servisi deniz kenarında acıkan  konuklarımız için de sezon boyunca devam edecek.

   

  Bodrum Nazlı Otel’de keyifli ve dinlendirici bir tatil sizleri bekliyor…

 • Anadolu Bağları

  İlkel insan şarabın büyüsünü çabuk fark etti. İlk önce asmaya baktı. Sonbaharda yapraklarını döküyor, gelen baharla tekrar yeşeriyordu. Sonra suyunu inceledi. Kaba koysa aynı kalmıyor, köpürüyor, renk değiştirip kabarcık çıkarıyordu. Gerçekten ilginç bir bitkiydi bu buldukları. Suyunu içtiğindeyse artık bunun kutsal bir içecek, tanrıların armağanı olduğuna emindi. İçen kişiyi de kendisine benzetiyor, hareketlilik katıyor, eski halinden bambaşka birine dönüştürüyordu.

  Anadolu’da kazılar sırasında Neolitik döneme ait sadece iki yabani üzüm çekirdeği keşfedilmiştir. Asmanın kültüre alındığına dair bu dönem için yeterli delil yoktur. Kalkolitik dönemde gelindiğinde kültüre alınmış asmalara erişilmiş, kadeh şeklinde kap formlarına rastlanmıştır. Mezarlardan çıkan altın kadehler de en azından yönetici sınıf arasında şarabın yaygınlaştığını göstermiştir.

  Anadolu’da bağ bozumu üzümlerin en çabuk olgunlaştığı yerde, Akdeniz’de başlıyor hala. Zamanın bu kutsal içkisinin değerli bir ticari mal, önemli bir gıda, tanrılara sunulan bir armağan olduğunu düşündüğümüzde Anadolu halkının var gücüyle şarap ürettiğini anlıyoruz. Bu işin hiç kolay olmadığını da biliyoruz bugün. Bağlardan üzümler çabuk toplanmalı, şarap yapılacak yere ulaştırılıp ezilmeli ve büyük küplere konmalı. Akdeniz’de yeterli iş gücü bulunamayınca bir iç göç başlıyor ve tüm Anadolu’dan insanlar bu bağ bozumlarına gelmeye başlıyorlar. Üzümler küplere konduğu zaman büyük ateşler yakılıp şenlikler başlıyor. Geçen sene yapılan şaraplar içilirken oyunlar oynanıyor, gösteriler yapılıyor.

  Bodrum’da Büyülü Güzellikler Nazlı Otel’de

  Nazlı Otel de değerli konuklarını Bodrum’un büyülü güzelliği içinde ağırlarken, Anadolu’lun tadını, bağlarının izini deneyimlemelerini sağlıyor. Şarköy, Tekirdağ, Gelibolu, Kırklareli bölgelerinden Arcadia, Barel, Vino Dessera, Şatonuzun, Gülor, Suvla, Barbare, Chateau Kalpak, Melen, Gali bağlarının mahsülünü konuklarıyla buluşturuyor. Nazlı’da romantik Bodrum geceleri, şarabın bıraktığı buruk tatla daha da unutulmazlar.

 • Hoşgeldin Uğur Gökbulut

  Geçtiğimiz hafta sonu otelimizde, hoş sohbetiyle bizleri keyiflendiren ve onure eden yazar Uğur Gökbulut’u ağırladık.

  Uzun süren sohbetler neticesinde yeni kitabının da yakında çıkacağını belirten Gökbulut’a gerçekleştirmiş olduğu ziyaretten dolayı şükranlarımızı sunuyor, en kısa zamanda tekrar bekliyoruz.

  İşime geldiği gibi değil, içimden geldiği gibi yaşıyorum. Bakmayın o kadar güçlü göründüğüme, içimde bir serçenin kalbini taşıyorum.
  ( Uğur Gökbulut )

 • Nazlı Otel A’la Carte Restaurant

  Lezzet tüm yemeklerinin en önemli noktası, olmazsa olmazıdır. Elbette amacınız romantik bir akşam yemeği ise farklı ve egzotik tatların peşine düşmeniz olası bir durum. Mekanın yanı sıra diğer ayrıntılar da bu romantik akşam yemeğinin kusursuzluğunu tamamlayan unsurlardan oluşmalıdır. Ege ve Akdeniz mutfağı tam da arzu edilen lezzet yelpazesine sahip mutfak kültürlerindendir. Deniz ürünleri yanı sıra, yeşillik ve zengin garnitürleri ile tamamlayıcıdırlar. Ayrıca bu mutfak kültürleri zeytin yağlı hafif lezzetleri ile de ön plana çıkarlar. Diğer önemli unsurlardan birisi ise içecek seçimi. Neredeyse insanlık tarihi kadar eski olan şarap, özellikle romatizm denildiğinde ilk akla gelen içkilerden birisidir. Nazlı Otel’in deniz üzerindeki A’la Carte Restaurantında hem Ege ve Akdeniz mutfağının lezzetli sunumlarını tadabilir hem de Ege bağlarının en nadide şaraplarını içebilirsiniz. Muazzam bir romantik akşam yemeği için nazlı otel’in A’la Carte restaurantını mutlaka ziyaret edin.button    
 • Bodrumda Romantik Bir Balayı

  Günüzmüzdeki anlamı ile balayı deyimine 16. YY’ den sonraki yazarların eserlerinde rastlanmaktadır. Balayının, evliliğin ilk ayında yapılan tatil olarak nitelendirilmesi de 18 YY’ den sonra ön plana çıkmaya başlamıştır. Elbette çağlar ilerledikçe yeni bakış açıları, fikirler ve yenilelenen olanaklar ile bu evlilik sonrası kutlama rituelini hemen hemen bütün çiftler arzulamaktadır. Balayı mekana, mevsimine, yurt içi veya dışı kriterleri başta olmak üzere yüzlerce seçeneğe sahiptir. Bodrum, mavisi ve kendine özgü doğası ile uzun süredir bu seçeneklerin içinde yer almakta, yeni evli çiftler tarafından sık sık tercih edilmekte, göz ardı edilmeyecek derecede bir çok güzelliği ve imkanı bir arada barındırmaktadır. Çoğu çift unutulmaz ve romantik bir tatil karışımını arzu eder; Nazlı Otel balayı çiftlerine uygun seçenekler sunmakta, rüya gibi bir balayı geçirmelerine aracı olmak için keyifle hizmet vermektedir. A La Carte Restaurant’ta; geniş şarap menüsünün; Ege ve Akdeniz mutfağının lezzetleri ile harmanlanmış romantik akşam yemeklerinin keyfini çıkarabilir, Nazlı Beach’ de masmavi denizin tadına varabilirsiniz.
 • Cennet Koyu’nda Yeşil ile Mavinin Dansı

  Ölmeden gidilebilecek tek cennet belki de Cennet Koyu. Fonda kuş cıvıltılarını, önünüzde uzanan turkuaz renkli denizi ve maviyi sarmalayan çam ağaçlarını düşününce adına hak veriyorsunuz. Tekneleri havada asılı duruyor sanıyorsunuz bu koyda, gerçekten cennetteyim diye düşünüyorsunuz. Suyun berraklığının gölgelerin dibe kadar ulaşmasına izin verdiği için yaşadığınız bu optik illüzyon bile büyülü geliyor insana. Burayı gördüğünüz, havasını teneffüs ettiğiniz için kendinizi şanslı sayıyorsunuz ve istisnasız ‘iyi ki gelmişim!’ diyorsunuz. Nazlı Otel’e 5 dakikada mesafede bulunan Cennet Koyu’na hem deniz yolu ile hem de kara yolu ile ulaşılabiliyor. Mevki olarak Göltürkbükü ve Torba arasında konumlanıyor. Koy kötü havaya kendini kapatmış. Fırtınadan, rüzgardan etkilenmiyor. Bu yüzden doğal bir marina gibi. Tekneler de bunu biliyor ve koydan pek ayrılmıyor. Halka açık bir plajı da var koyun. İsterseniz piknik yapıyor, isterseniz denizin tadını çıkarıyorsunuz. Tekneyle gelen dondurmacıdan da yararlanabilirsiniz. Tepelere doğru çıkarsanız manzaranın muhteşemliği daha da belirginleşiyor. Çam ormanları içinde doğa yürüyüşleri yapabilir, kendinize seyir zevki yüksek parkurlar bulabilirsiniz. Bakirliğini korumayı başarmış bu koy belki de türünün son örneği. Bu yüzden Cennet Koyu’na gelin ve tabiatın güzelliğine bir kez daha hayran olun.  
 • Gölköy mü, Türkbükü mü, Göltürkbükü mü?

  Antik dönemde Karya adlı uygarlığın liman kenti olarak kullanılan Türkbükü, Bodrum’un merkezine 20 km uzaklıktadır. Eskiden yolu olmadığından sadece deniz yoluyla ulaşılabilen Türkbükü, doğal güzelliği ile herkesi büyülemektedir. Önünde Badem Adası bulunur ve yatların demirlemesi için oldukça uygundur. Bu özellikleri nedeniyle ünlülerin uğrak yeri olmuştur. Butik oteller, denize sıfır oteller, restoranlar ile bir cazibe merkezine dönüşmüştür. Gölköy ise Eski Karianda Antik Kenti’nin kalıntıları üzerine kurulmuştur. Oldukça sakin bir yer olan Gölköy’de köy evleri arasında bir de gümbet bulunur. Yemyeşil vadi üzerine konumlanmıştır. Gölköy’ün uzun kumsalı bir çok plaj otele ve butik otele ev sahipliği yapar. Gölköy’ün doğusu ve batısı yarımadanın tek ormanlık bölgesidir. Gölköy bir çok endemik bitki türünü de barındırır. Göltürkbükü bu iki beldenin bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Birbirine çok yakın olan Gölköy ve Türkbükü 2002 yılında bu isim altında birleştirilmiştir. Artık bu iki belde tek isimle ifade edilmektedir. Bakir yapısını korumuş ve beton yığınlarıyla boğulmamış bu beldede,  yeşil ile mavinin muhteşem uyumu eşliğinde huzurlu bir tatil için gereken her şeyi bulacaksınız.  
 • YENİLENDİK…

  Bu yaz Nazlı bir başka güzel olacak!

  Nazlı, konuklarına en kusursuz tatili yaşatabilmek için dur durak bilmeyen yoğun bir çalışmayla yenilendi. Nazlı’nın vaadettiği temizliğe, şıklığa, aile sıcaklığına ulaşması kolay olmadı. Tüm bunlar için en küçük ayrıntıyı bile gözden kaçırmadan titiz bir çalışma gerekliydi. Gerçekten birbirine kenetlenmiş olan profesyonel bir ekibin altından kalkabileceği sorumluluktu bu. Bu yüzden Nazlı Otel ailesi bugün haklı bir gurur yaşıyor. Nazlı’yı pırıl pırıl yaptılar ve artık konuklarını kusursuz bir şekilde ağırlamaya hazırlar. Bu yaz Nazlı’ya davetlisiniz. Bodrum’un mavisi, şarabın lezzeti, müziğin tınısı Nazlı’da yaşandığında daha da güzel.